Kemaliye Kanyon Tekne Turları

Kemaliye Kanyon Tekne Turları

Kanyon, Erzincan ilinin Kemaliye ilçesi sınırlarında bulunan Dünyanın En Büyük Kanyonları Arasında bulunan bu yer Dağların oyulmasıyla oluşturulan tünelleri ve kanyon içerisinde yapılan doğa sporları ile ilgi görmektedir. Sizlere bu yazımızda Kanyon Hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

Erzincan-Kemaliye’den Sivas-Divriği ilçesine uzanan 130 yıl boyunca Dağların, Taşların oyulması ile oluşturulan tünelin hemen yanı başında, 400-500 metre uzunluğunda sarp kayaların arasından akan Fırat Nehri’nin oluşturduğu muhteşem doğası ve manzarasıyla güzel bir kanyondur. Kanyonun uzunluğu 9 kilometreyi bulmaktır.

Kemaliye İlçesine 9 km uzaklıkta bulunan Kanyonun Sol kuşağı olarak tabir edilen kısmında bulunan insan emeğiyle açılmış tünellerden geçerek yürüyüş yapabileceğiniz, yürüyüş yaparken bu eşsiz manzarayı izleme fırsatı bulacağınız alanlar bulunuyor. Bu alanda oturup manzaraya karşı çay-Kahve içebilirsiniz. Kanyona karşı piknik yapabilirsiniz.

Karanlık Kanyona gelmişken yapılabilinecek en güzel aktivite Köprünün hemen yakınından kalkarak sizlere keyifli bir gezi sunan Motorlu Gezi Botlarıyla küçük bir Kanyon turu yapmalısınız. Ayrıca Kanyonda birçok su sporları da yapılmaktadır. Bunlar, Zipline ve bot safari. Erzincan’a yolunuz düştüğünde Karanlık Kanyona mutlaka uğramalısınız.

Öne Çıkarılanlar

Sıcak ve soğuk İçecekler

Erzincan Kemaliye'de Dark Kanyon Cafe Tekne Turu olarak sıcak içecek çeşitlerimiz:

Kemaliye Gezi Rotası

UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi'nde yer alan Karanlık Kanyon,

Soğuk İçecekler

Erzincan kemaliye 'de Çilekli Limonata

Kemaliye Karanlık Kanyon Turu

Doğayla iç içe olan saklı güzellikleri bizimle keşfetmeye hazır mısın

Yorumlar

Salıncak çift kişilik 100 tl zipline 100 tl tekne 120 tl hepsi çok keyifliydi...tekne sıkar diye vazgeçiyorduk iyiki binmişiz sizde sakın vazgeçmeyin otopark alanı çok geniş değil ama illa park ediliyor büyük yüzen plarform var buradan suya atlayabil

Önder Can

5 Yıldız

Herkesin tekne turu yapması gereken yer Temiz Ve Hijyen kurallarına uygun ilginiz ve emeğiniz için teşekkürler

Gülcan G.

5 Yıldız

Kemaliye’ye gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken bir mekan.Mekanın manzarası çok güzel.Lezzetler çok iyi.Yöresel içecekleri olan reyhan şerbetini de denemenizi tavsiye ederim.Adrenalin seviyorsanız salıncak ve zipline hizmetinden kesinlikle faydala

Gizem Büşra T.

5 Yıldız